Kontakt

 

Dansk Skraldesug ApS

Klokkestøbervej 18

DK- 5230 Odense M

Tlf.: +45 66 100 136

E-mail: info@danskskraldesug.dk

 

Service

Tlf.: +45 20 60 60 22

E-mail: service@danskskraldesug.dk

 

Bogholderi

E-mail: bogholderi@danskskraldesug.dk

 

 

Ledelse

       
FF   Frank+SR    

Frank Frederiksen

 

Frank Saysette-Rasmussen

 

 

Direktør/ partner

Salg og projekt

 

Projekteringschef/ partner

BSc Eng.

   

Mobil tlf.: +45 20 32 62 14

 

Mobil tlf.:+45 20 27 15 21

   

E-mail: frank@danskskraldesug.dk


E-mail: fsr@danskskraldesug.dk

 

 

         

Byggeledelse/ produktion

       
JS   LDP    

Jonatan Søgård

 

Lene Dige Price

 

 

Projektchef

 

Projektkoordinator og service

   

Mobil tlf.:+45 22 16 91 02 

 

Mobil tlf.: +45 28 69 06 24

   

E-mail: Jonatan@danskskraldesug.dk

 

E-mail: lene@danskskraldesug.dk

   
         

Projektering

       
 DM    Jacob               Martin

Dennis Malling

 

Jacob U. Larsen

 

Martin Roholdt

Cand.scient.techn

Projektingeniør

 

BSc Eng.

Projektingeniør

 

Bygningskonstruktør MAK.

Projektering

Mobil tlf.: +45 22 40 44 98

 

Mobil tlf.: +45 20 93 35 93

 

Mobil tlf.: +45 20 66 14 00

E-mail: dennis@danskskraldesug.dk

 

E-mail: jul@danskskraldesug.dk

 

E-mail: mro@danskskraldesug.dk

         

Service

       

Leif

   Jes    

Leif M. Hansen

 

Jes Frederiksen

   

Servicemontør

 

Servicemontør

   

Mobil tlf.: +45 20 60 60 22

 

Mobil tlf.: +45 20 60 60 22

   
         

Administration

       
 Christine        

Christine Revheim

       

Cand.merc.aud

Regnskabschef

       

Mobil tlf.: +45 30 24 78 30

       

E-mail: christine@danskskraldesug.dk

       
         

Kort om Dansk Skraldesug ApS

Dansk Skraldesug ApS har siden 2005 leveret renovationsløsninger, der imødekommer nutidens krav til hurtig, lugtfri, støjfri og diskret håndtering af affald.

Vi leverer også en bred vifte af affaldssystemer og tilhørende produkter gennem Plastic Omnium AB.

Vi leverer ALT I AFFALDSSYSTEMER!

 

Kundesegmenter:

  • Boligforeninger
  • Boligselskaber
  • Arkitekter
  • Rådgivende ingeniører
  • Byggefirmaer

Se referencer >

Hvad siger kunderne

quotes.png  Da vi skulle projektere Munkebjerg Park var det et ufravigeligt krav, at lugtgener fra affaldspladsen skulle minimeres. Dansk Skraldesug ApS foreslog at vi installerede et mobilsuganlæg med en nedgravet sugebrønd, hvortil affaldet kunne vaccumsuges direkte fra affaldsopsamlingen i kælderen. Vi kan nu tilbyde vore lejere en lugtfri, nem og hygiejnisk affaldshåndtering samtidig med at vi har opnået en besparelse på renovationsudgifterne.
Frederik Barfoed, Adm. Dir. - Barfoed Group A/S